Uppsala
Kontakta vår partiavdelning
Postadress: St Olofsgatan 12 75312 Uppsala
Telefon: 0702713563
Webbplats: https://uppsala.kristdemokraterna.se/
Partiavdelningsstyrelse
-
Magnus Wikberg Partiavdelningsordförande
-
Cecilia Hamenius 1:e vice partiavdelningsordförande
-
Viktoria Lautmann 2:e vice partiavdelningsordförande
-
Anna-Karin Vaz Contreiras Partiavdelningsstyrelse, ledamot
-
Sten Aleman Partiavdelningsstyrelse, ledamot
-
Åsa Mika Partiavdelningsstyrelse, ledamot
-
Albin Strandman Partiavdelningsstyrelse, ledamot
-
Madelene Svensson Partiavdelningsstyrelse, ledamot
-
Amanda Wiksten Partiavdelningsstyrelse, ledamot
-
Leif Boström Partiavdelningsstyrelse, ersättare
-
Krister Ericsson Partiavdelningsstyrelse, ersättare
Lokala politiker
-
Sten Aleman Kultur/fritid, ledamot
-
Camilla Amft Miljö/bygg/teknik, ledamot
-
Inga-Lill Aronsson Bolagsstyrelse, kommun, ledamot
-
Kjell Blückert Övriga kommunala uppdrag, vice ordf.
-
Margit Borgström Social/omsorg/äldrevård, ersättare
-
Sara Borgström Kommunfullmäktige, ersättare
-
Leif Boström Kommunfullmäktige, ledamot
-
Carina Carrol Skola/utbild/barnomsorg, ersättare
-
Filip Dumanski Miljö/bygg/teknik, ersättare
-
Martin Eliasson Bolagsstyrelse, kommun, ledamot
-
Lars Gunnar Gardetoft Övriga kommunala uppdrag, ledamot
-
Lars Göransson Övriga kommunala uppdrag, ersättare
-
Samuel Hansson Kommunfullmäktige, ersättare
-
Joanna Hassan Övriga kommunala uppdrag, vice ordf.
-
Christian Hermanson Kommunfullmäktige, ledamot
-
Ulla Johansson Övriga kommunala uppdrag, ledamot
-
Torkel Kjösnes Kultur/fritid, ledamot
-
Harald Klomp Bolagsstyrelse, kommun, ledamot
-
Viktoria Lautmann Skola/utbild/barnomsorg, vice ordf.
-
Petter Melin Miljö/bygg/teknik, ledamot
-
Eva Moberg Kommunfullmäktige, ledamot
-
Dersim Orfali Arbetsmarknad, kommun, ersättare
-
Alexander Palm Bolagsstyrelse, kommun, ersättare
-
Hélène Rheindorf Politisk sekr., kommun
-
Åsa Samuelsson Bolagsstyrelse, kommun, ledamot
-
Jonas Segersam Kommunfullmäktige, ledamot
-
Evelina Solem Kommunfullmäktige, ledamot
-
Albin Strandman Social/omsorg/äldrevård, ersättare
-
Madelene Svensson Stadsplan, ersättare
-
Oscar Svensson Överförmyndarnämnd, ledamot
-
Ian Wallberg Bolagsstyrelse, kommun, ledamot
-
Anna-Karin Vaz Contreiras Miljö/bygg/teknik, ledamot
-
Magnus Wikberg Kommunfullmäktige, ledamot
-
Ingemar Virsén Bolagsstyrelse, kommun, vice ordf.
-
Martin Wisell Revision, kommun, ledamot