• Europaparlamentet

    Sara Skyttedal

    Sara Skyttedal
    European Parliament, 08F343
    Rue Wiertz 60
    1047 Brussels
    Belgium

    Tel: +32 22845241
    E-post: sara.skyttedal@ep.europa.eu

    Medarbetare

    Dag Elfström
    Kanslichef
    Politiskt sakkunnig, utskottet för medborgerliga fri- och rättigheter samt rättsliga och inrikes frågor (LIBE)
    Tel: +46 70-440 60 64
    E-post: dag.elfstrom@ep.europa.eu

    Robert Vickström
    Politiskt sakkunnig, utskottet för sysselsättning och sociala frågor (EMPL)
    Tel: +358 457-38 58 695
    E-post: robert.vickstrom@ep.europa.eu

    Simon Tawaifi
    Politiskt sakkunnig, utskottet för industrifrågor, forskning och energi (ITRE)
    Tel: +46 73-530 90 06
    E-post: simon.tawaifi@europarl.europa.eu

    Amanda Willbye
    Organisationshandläggare
    Tel: +46 70-628 61 19
    E-post: amandagarysdotter.willbye@europarl.europa.eu

     

    David Lega

    David Lega
    Europaparlamentariker
    Rue Wiertz 60
    B-1047 Bryssel
    Belgium

    Medarbetare

    Natalie Tegelberg
    Kanslichef
    E-post: natalie.tegelberg@europarl.europa.eu
    Mobil: +46 708 520 398

    Linn Söderlund
    Politisk rådgivare
    E-post: linn.soderlund@ep.europa.eu
    Mobil: +46 708 10 59 74

    Alexandra Tawaifi
    Politisk rådgivare
    E-post: alexandra.tawaifi@ep.europa.eu
    Mobil: +46 709 70 34 54

    Emilio Puccio
    Koordinator för den tvärpolitiska gruppen som jobbar med barns rättigheter.
    E-post: emilio.puccio@ep.europa.eu
    Mobil: +32 485 65 80 75

    Arvid Janson
    Trainee
    E-post: arvid.janson@europarl.europa.eu
    Mobil: +46 722 13 13 59